Saç Ekiminde Klinik Koşulları

Saç ekimi

Eğer saç köklerinde dokusal açıdan sorun yoksa, dikilen saç kökleri sorunsuz çıkması gerekir Steril ortamda yapılan cerrahi müdahalelerde bu tarz sorunların çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Yapılan araştırmalara göre saç kökleri ekildikten sonra %95 civarı sağlıklı oranda çıkmaya başlar. Saçı ektikten sonra tüm işlem burada bitmiyor. Saç köküne hafif yön vermek ve ne tarafa doğru bakacağını ayarlamak gereklidir. Eğer bu yapılmazsa, rastgele ekilen çimlere benzeyecektir. Saçların aynı hizada ve aynı yönde yer alıyor olması, hastanın da hoşuna gitmesini sağlayacaktır. Bu sebeple  estetik anlamdan önemli olduğunu bilmelisiniz. Fiziksel görünümünüzde iyileşmeler yapmak için emek verilerek operasyonun tamamlanması şarttır.

Kaş ekimi

Gerek kaş, gerekse sakal bölgesinde de uzmanlık gerektiren bu sektörde, uygulamayı 100’lerce, 1000’lerce defa yapmış hekimleri tercih etmek önemli bir kriterdir. Diğer özellikleri ise kliniğin sağlık koşulları, sağlık bakanlığı onaylı olması, acil müdahaleler için yoğun bakım ünitesi, konaklama tesisleri, yurtdışından geliyorsanız ulaşım, yeme, içme gibi ayrıntılara dikkat etmenizi öneriyoruz. Saç ekimini pek çok kişi yapabilir, fakat uzman ellerden çıkarsa bu çalışma verdiğiniz paraya değecek bir yatırım yapmış olursunuz.

Diğer bir konu ise saç ekimi işleminin birkaç saat sürebileceği, acı hissetme anlamında ciddi ağrılara yol açmayacağı, bunun yerine hafif küçük sancılar oluşabilir. Ağrı kesici ile kısa sürede acınız dinecektir. Fue tekniği ile enseden alınan kökler bir miktar ağrı yapabilir fakat, kısa sürede bu durum tersine dönerek, alışma evresine geçtiğiniz zaman rahatlayacağınızı göreceksiniz. Saç dökülmesini gidermek için çeşitli losyonlar gibi alternatifler yerine, tam çözüm arayışı içerisinde olan bireyler için biz fue yöntemini öneriyoruz. Fut yönteminde ise bir miktar kesik ve ağrı oluşabilir. Fue, daha modern ve daha fazla tercih edilen bir tekniktir.